Haber

ABD’li milyarderden ‘Hamas karşıtı’ medya kampanyası: Google, Bloomberg, Dell…

ABD’li milyarder ve Starwood Capital Group’un kurucusu Barry Sternlicht’in Hamas karşıtı medya kampanyası başlattığı ve bu amaçla 50’den fazla iş insanıyla temasa geçtiği belirtildi. 50 milyon dolar toplama hedefi olan Sternlicht’in, aralarında Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, Michael Bloomberg ve Dell’in CEO’su Michael Dell’in de bulunduğu 50 iş adamına e-posta gönderdiği bildirildi.

Tanesi 1 Milyon Dolar İstedi

Semafor adlı haber sitesi, Sternlicht’in söz konusu isimlerin her birinden 1 milyon dolar bağış istediğini yazdı. Semafor’un haberine göre, Sternlicht’in gönderdiği e-postada şu ifadelere yer verildi: “Filistinli sivillerin acılarını gösteren, gerçek ya da Hamas tarafından üretilmiş sahneler, İsrail’in kamuoyu nezdindeki konumuna zarar veriyor. “Bu anlatının önüne geçmeliyiz.”

HAMAS ‘ABD’YE TEHDİT’ OLARAK SUNULACAK

E-postada, toplam 50 milyar dolar toplamayı hedeflediğini belirten Sternlicht’in, ‘Barış İçin Gerçekler’ adını verdiği kampanya kapsamında Hamas’ı da ‘ABD’ye tehdit’ olarak göstereceği kaydedildi. . Semaphore’a konuşan kaynaklar, Sternlicht’in birkaç milyon dolar topladığını ve kampanyaya danışmanlık yapması için Senatör Chuck Schumer’in eski yardımcılarından Josh Vlasto’yu işe aldığını söyledi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu