Haber

Avcılar’da araç alt geçidini kullanan yaya otomobilin önüne düştü

AVCILAR, D-100 Karayolu üzerindeki araç alt geçidini yasağa rağmen kullanmaya devam eden yayalar her gün ölümle burun buruna gelirken, kaldırımda yürüyen bir kişi otomobilin önüne düştü. Yaya, sürücünün ani fren yapmasıyla yara almadan kurtulurken, hafif ticari araç arkadan duran araca çarptı. Kaza anları araç kamerası ile kaydedildi.

Avcılar’da D-100 Karayolu ile ayrılan Denizköşkler Mahallesi ile Gümüşpala Mahallesi’ni birbirine bağlayan ‘Kuruçeşme Alt Geçidi’, araç alt geçidi olarak yapılsa da bölgede yayalar tarafından sıklıkla kullanılıyor. “Yayaların tünele girmesi tehlikeli ve yasaktır” tabelasına rağmen her gün yüzlerce kişi araç alt geçidindeki kaldırımı kullanarak D-100 Karayolu’ndan geçiyor.

TÜNELDE KALDIRIMI KULLANAN YAYA YOLA DÜŞTÜ

Son olarak araç alt geçidinde kaldırımı kullanırken yola düşen yayanın yaşadığı deneyim de tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi. Yaya o an tünelden geçen otomobilin altında kalmaktan sürücünün ani freni sayesinde kurtuldu. Ancak otomobile arkadan gelen hafif ticari araç çarptı. Kaza anı araç içi kamera ile saniye saniye kaydedildi.

ÜST GEÇİT YIKILDI, YAYALARIN TERCİHİ

Yakınlarda üst geçit olmadığı için araç alt geçidini kullanmak zorunda kaldıklarını belirten bölge sakinleri, “Burası çok tehlikeli. Üst geçit yapılabilir” diyerek inceleme beklentilerini dile getirdi. Bölgede yaya hareketliliğinin yoğun olduğu en yakın noktada yer alan Şükrübey Metrobüs Durağı’ndaki üst geçidin Murat Kölük Devlet Hastanesi’nin bulunması nedeniyle üst geçidin yeniden tasarlanması nedeniyle yıkıldığı öğrenildi.

haberbayramoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu