Haber

Başkan Aktaş’tan polise moral ziyareti

Başkan Aktaş’tan polise moral ziyareti

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Emniyet Teşkilatı’nın kuruluşunun 197. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında belediye zabıta personeliyle bir araya geldi. Başkan Aktaş, 5 ayı aşkın süredir sadece Bursa’da değil deprem bölgesinde de özveriyle görev yapan polis memurunu tebrik etti.

1826 yılında Yeniçeri Ocağı’nın kapatılmasıyla oluşturulan Polis Teşkilatı bu yıl 197. yılını kutluyor. Hafta başında Atatürk heykeline çelenk konulmasıyla başlayan faaliyetler çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da polis memurunu ziyaret etti.

Emniyet Müdürü Sadık Kibar ve işçiyle sohbet eden Önder Aktaş, zabıtanın kurumun dış yüzü olduğunu hatırlattı. Örgütün 2 asra yakın köklü bir geçmişe sahip olduğunu kaydeden Önder Aktaş, “Zabıta teşkilatımızın kuruluşunun 197. yıl dönümü. Bu haftayı farklı etkinliklerle kutluyoruz. Polis teşkilatımız büyük bir titizlikle çalışma ve süreç yürütüyor. Bursa’nın 17 ilçesinde çalışmalar sürüyor. 6 Şubat’ta yaşanan deprem maalesef büyük acı yaşattı. Polis personelimiz o tarihten 13 Temmuz’a kadar 5 aydan fazla bir süre o bölgelerde görev yaptı. Arama kurtarma çalışmalarına katıldılar, görev yaptılar. Depoların sevkiyatından yönetimine, güvenliğinden malzeme dağıtımına ve lojistik hizmetlerine kadar birçok alanda büyük çaba gösterdiler. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ekipleri gibi polis ekiplerimiz de çok özel bir çalışma yürüttü. Polislerimize görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Polis Teşkilatımızın 197’nci yıl dönümünü bir kez daha kutluyorum” dedi.

Programın sonunda polislerle birlikte pasta kesen Başkan Aktaş, radyo anonsuyla alandaki birimlerin Polis Haftasını kutladı.

goynucekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu