Haber

Karadeniz’e ulaşımı hızlandıracak yolun yüzde 70’i tamamlandı

TOKAT-Niksar yol güzergahında 2013 yılında başlanan bölünmüş yol çalışmalarının %70’i tamamlanmıştır. 6 milyar TL’ye mal olacak yolun hizmete girmesiyle birlikte Karadeniz’den İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerine ulaşım kolaylaşacak ve kısalacak.

Dar ve virajlı olması nedeniyle kazaların sık yaşandığı Tokat-Niksar güzergahında 2013 yılında bölünmüş yol çalışmalarına başlandı. 49 kilometre olarak planlanan Tokat-Niksar yolunun 30 kilometrelik bölümü tamamlandı. Kalan 19 kilometrenin tamamlanması için çalışmalar devam ediyor. Kamulaştırma harcamalarıyla birlikte 6 milyar TL’ye mal olacak yolun yıl sonunda hizmete açılması hedefleniyor. Yolun hizmete girmesiyle Karadeniz’den İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerine ulaşım kısalacak.

‘EN KISA YOL’

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, “Tokat-Niksar ortasında 49 kilometre olması planlanan yolun 30 kilometresi hizmete açıldı. Güzergah üzerindeki Dönekse-Yağmurlu sorunlu bölge, heyelan bölgesi. Şu anda tedbirler alındı.Burada da açık ve kapalı tünellerle inşaatta son aşamaya gelindi.Geniş bir alan dolduruluyor.Mevcut fiyatlarla yaklaşık maliyeti 6 milyar TL’nin üzerinde olan bir proje.Ülkemize hayırlı olsun. Tokat’ı Karadeniz’e bağlayan Karadeniz-Akdeniz aksında en önemli ulaşım yollarından biri olduğunu belirten Ersoy, “Bizi şehre bağlayan en kısa yol bu olacak. Şu anda yolumuzun yüzde 70’i tamamlandı. Kamulaştırmada yaşanan zorluklardan dolayı bazı gecikmeler yaşadık. Kamulaştırmalarla birlikte süreçler de hızlandı. Kısa sürede bitirip hizmete açacağız” dedi.

guneyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu