Haber

Kayseri’de Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarına bırakılan fazla yemek ihtiyaç sahibi ailelere götürülüyor.

Kayseri’de Gençlik ve Kültür SporBakanlık yurtlarında kalan yemekler, Komşum Projesi aracılığıyla isteyen öğrenciler tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü Komşum Projesi ile öğrenci yurtlarında yemek saatleri dışında kalan fazla yemekler, yurtlarda yaşayan istekli öğrenciler tarafından paketlenerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tüm öğrenci yurtlarında devam eden proje ile gıda israfı yaşanmıyor ve ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek ulaştırılıyor.

Proje gönüllüsü öğrenci Ayça, “Komşum Projesi kapsamında her gün saat 23.00’ten sonra kalan yemeklerimizi israf olmasın diye ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Bu projede yer aldığım için çok mutluyum.” Songül Can, “Bu projede gönüllü olarak çalışıyorum. İhtiyaç sahibi ailelerimize hizmet veriyoruz.” “Geri kalan yemekleri yurdumuzda biz sağlıyoruz. Akşam 23.00’te yemek bittikten sonra ailelerimizi çağırıp yemeklerini veriyoruz. Bu proje devam ettiği sürece ben de görev alacağım” dedi. – KAYSERİ

pehlivankoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu