Sağlık

Kemer’de “Sağlık her şey”

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kemer’deki hasta vatandaşların sağlık kuruluşlarına ücretsiz ulaşımını sağlıyor. Yatılı bakım hizmetleri kapsamında bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

“Sağlık her şeydir” mottosuyla hareket eden belediye sağlık işleri müdürlüğü ekipleri vatandaşlara sağlık hizmetlerini kesintisiz sürdürüyor.

Belediye ekipleri, kasım ayında 241 vatandaşın otobüslerle sağlık kuruluşuna ulaşımını sağladı. 13 hastayı hasta nakil ambulansı ile taşıyan belediye ekipleri, 15 hastayı binek otomobille hastaneye götürerek muayenelerini yaptırdı.

Evde sağlık hizmetleri kapsamında belediye ekipleri 15 hastayı evlerinde traş etti, 4 hastayı banyo yaptırdı, 17 hastaya da kendi evlerinde iğne ve pansuman yaptı.

Öte yandan belediye sağlık ekipleri, ihtiyaç sahibi 3 hastaya yatak, 1 hastaya da rapor karşılığında tekerlekli sandalye verdi. Daha önce hastalara verilen 2 hasta yatağı tutanak karşılığı iade edildi.

Psikolog Sevilay Bozkaya 158 kişiye ücretsiz yüz yüze danışmanlık hizmeti verdi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi olarak hasta ve bakıma muhtaç vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Hasta vatandaşların genel bakımlarını aylık olarak yaptıklarına değinen Başkan Topaloğlu, “Belediye sağlık gruplarımız ilçemizde yaşayan hasta ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor. Yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın sağlık kuruluşlarına ücretsiz ulaşımını sağlıyoruz. Yatılı bakım hizmetlerimiz kapsamında hastalarımızın banyo, enjeksiyon ve pansuman işlemlerini kendi evlerinde yapıyoruz. Sağlık hizmetlerimizi aksatmadan yapmaya devam edeceğiz. Tüm hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor. Allah’tan acil şifalar diliyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu