Yaşam

Osmangazi’den ‘Yarın Çok Geç Olabilir’ Sergisi

Osmangazi Belediyesi’nin, küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek için Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlediği stant büyük ilgi gördü.

Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi ve Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğiyle hazırlanan ‘Yarın Çok Geç Olabilir’ adlı stantta öğrenciler, nesli tükenmekte olan hayvan türleri ve tehdit oluşturan çevre kirliliği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Dünya.

Osmangazi Belediyesi tarafından kente kazandırılan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, yine farkındalık yaratan bir standa ev sahipliği yaptı. ‘Yarın Çok Geç Olabilir’ standının açılışına; Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Beytullah Seferler ve Halil Döner’in yanı sıra Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye olarak küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Önder Seferler, toplam 80 eserin hayata geçmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti. Aynı anda açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri daha sonra öğrencilerin doğa için söyledikleri müziklerle müzik ziyafeti çekti.

Programın sonunda öğrenciler ekilebilecek tohumları katılımcılara dağıttı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-simav.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu