Haber

Rusya’nın savaş alanında kullandığı ürünlere İngiltere’den yaptırım kararı

İngiltere, Rusya tarafından savaş alanında kullanıldığı tespit edilen her ürüne ihracat yasağı da dahil olmak üzere yeni bir yaptırım paketi açıkladı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Rusya-Ukrayna savaşının birinci yıldönümünde yaptığı açıklamada, uluslararası koordineli yaptırımlar ve ticari önlemlerin uçak parçaları, radyo ekipmanı ve elektronik bileşenleri hedef alacağını söyledi.

Açıklamada, Rus enerji şirketi Rosatom’un üst düzey yöneticileri, iki savunma şirketi ve dört Rus bankasının da aralarında bulunduğu 92 kişi ve kuruluşa yaptırım uygulanacağı ve aralarında demir-çelik işlerinin de bulunduğu 140 malın ithalatının yapılacağı belirtildi. üçüncü ülkelerde yasaklanacaktır.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, “Ukraynalılar olayların gidişatını tamamen değiştiriyorlar ama bunu tek başlarına yapamazlar. Bu nedenle Ukrayna’nın kazanması için daha fazlasını yapmalıyız” dedi. terimleri kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kilit sektörleri yöneten seçkinlere yaptırım uyguladığına dikkati çeken Clevery, “Rusya’nın savaş alanında kullandığı tespit edilen her türlü tarihi eserin Rusya’ya ihracatını yasaklamakta kararlıyız.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu