Ekonomi

Türk Kızılayı taşınabilir sağlık araçları deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre, depremzedelerin kırsal kesimde birinci basamak sağlık hizmeti almaları için gönderilen 6 taşınabilir sağlık aracı, afet bölgesinde ilk gününde 627 depremzedeye ulaştı.

Tecrübeli, istekli doktorlar, özellikle kırsal kesimde merkezlere ulaşamayan hastalara muayene, kan tahlili, röntgen, EKG, solunum fonksiyon testleri yapabilen tam donanımlı taşınabilir sağlık araçlarında ulaşarak muayenelerini gerçekleştirmeye başladı. .

Araçlarda iki doktor, bir hemşire, bir psikolog ve bir röntgen teknisyeni çalışıyor. Araçlar, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adıyaman ve Osmaniye’de gezici sağlık hizmeti veriyor.

Gezici diş kliniklerinin yanı sıra gezici sağlık araçları da sunan Türk Kızılayı, Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki diş hastanelerine acil durumlarda ulaşamayan afetzedelere yardım ediyor. Bu süreçte istekli diş hekimlerinin de katkılarıyla bu hizmetin yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

Günümüzde gezici sağlık araçları aşağıdaki noktalarda prestij ile hizmet vermektedir:

Kahramanmaraş Piazza AVM açık alanı Hatay Millet Bahçesi, Adıyaman Şambayat köyü, Malatya BOTAŞ 13. Çadırkent, Osmaniye Arıcaklı köyü, İnderesi köyü, Savranlı köyü, Gaziantep Sayburun köyü, Altınova köyü, Torunlar köyü, İncegedik köyü (Nurdağı).

akdagmadeni-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu