Haber

Son dakika… Ekşi Kelamlık hakkında yeni gelişme: Engelleme kararı kesinleşti

Defalarca kin ve düşmanlığı körükleyen nefretin yurdu Ekşi Kelamlık, Kahramanmaraş’ta binlerce kişiyi kaybettiğimiz depremin ardından da nefret kusmaya devam etti. Ekşi Kelam yöneticileri ve yazarları mağdurlara hakaretler yağdırdı.

Defalarca Türkiye aleyhine ve PKK lehinde paylaşımların yapıldığı, afet ve afet zamanlarında bile provokasyonların sosyal medyaya yayıldığı adres Ekşi Kelamlık, Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu (BTK) tarafından engellendi.

KARAR KALDIRILDI

Ekşi Kelamlık’a erişim kısıtlama kararı, Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla kaldırıldı.

İNCELENDİ

Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi’nin Ekşi Sözlük’e erişim sorununun kaldırılmasına yönelik yaptığı itirazı inceleyen 5. Sulh Ceza Mahkemesi, itirazı kabul ederek Ekşi Sözlük’e erişimin kısıtlanmasını sağlamlaştırdı.

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE BİRÇOK PROVOKATİF PAYLAŞIM YAPILDI

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Hatay Samandağ’da 4 oğlu, eşi, anne babası ve 9 yakınını kaybeden vatandaş, “Kaderimiz bu. Çok şükür devletimiz bize destek veriyor. Atamızın sözüne inanıyorum.” Sözleri herkesi duygulandırdı. Ekşi Sözlük’te nefret kampanyası başlatıldı.

ÖNCE PROVOKASYON SONRA DELİL KARALAMA

Ekşi Sözlük’te yer alan “Depremden sonra baraj patladı”, “Suriyeliler KYK vatanını yağmaladı” gibi kaos hedefli söylem içerikleri de algı yaratıldıktan sonra silindi. Son 2 hafta içinde Ekşi Sözlük’teki paylaşımların %70’inin silindiği ve delillerin karartıldığı belirtildi.

 

“İSPANYOL ARAMA VE KURTARMA EKİBİ HÜKÜMET SERGİSİ”

Günler süren çalışmaların ardından İspanya’dan arama kurtarma ekiplerinin dönüşünü bozan Ekşi, bu ekiplerin hükümet tarafından işten çıkarıldığı yalanını ortaya attı. Ancak İspanyol takımları ülkelerine dönerken Türkiye’den duydukları memnuniyeti dile getirerek, “En zor zamanlarımızda insanlar bize karşı çok cömert ve misafirperverdi” dediler.

AYLAN BEBEK HAKKINDA SKANDAL AÇIKLAMALAR

Göçmenlerin yaşadığı dramın simgesi Aylan bebeğin ölümünün 6. yılında Ekşi Sözlük’te kan donduran sözler kullanıldı.

altunhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu